Mazury – wyjątkowe hotele na Mazurach Grupy Anders

Nasz serwis używa informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Dowiedz się więcej Rozumiem
Hotel Krasicki
Hotel Anders
Hotel Zamek Ryn
Bajkowy Zakątek
Karczma Warmińska
Gościniec Ryński Młyn
Traveland

Karczma Warmińska

13802750031185.jpg
1380277368610.jpg

Dane teleadresowe

Kościelna 1
11-036 Gietrzwałd
+48 89 512 34 23

Profile

bussines.png family.png

W skrócie

kawiarnia.png restauracja.png

Profile

bussines.png family.png

W skrócie

kawiarnia.png restauracja.png

Tak smakuje Warmia

Karczma Warmińska, to restauracja inna niż wszystkie, która słynie w regionie i kraju ze swojego nieprzeciętnego klimatu. Pieczołowicie odtworzone wnętrze Karczmy sąsiaduje z rozległym dziedzińcem o charakterystycznej dla przełomu wieków regionalnej architekturze. Tutaj wszystko jest Warmią: smaki, zapachy, architektura i gościnność.
Kto spróbował przygotowywanych tutaj i nagradzanych w konkursach kulinarnych potraw takich jak domowy rosół i warmińska kaczka, ten będzie już zawsze miał do „Karczmy po drodze”.

Karczma tętni życiem, przyjeżdżając tu goście mają dużą szansę trafić na wieczór regionalny, występ zespołu warmińskiego, imprezę z muzyką biesiadną.

Dodatkową atrakcją jest bogata kolekcja zabytkowych przedmiotów używanych w przeszłości na wsi.                                  

Do dyspozycji Gości są trzy sale: kupiecka ( 70-80 osób), włościańska ( 30 osób) lub ziemiańska ( 10 osób).  W okresie letnim popularnością cieszą się zabawy na dziedzińcu restauracji ( 250-300 miejsc).
 
Karczma Warmińska położona jest w centrum Gietrzwałdu – warmińskiej „Jasnej Góry” znanej z XIX wiecznych objawień. Warto zatem połączyć wypad do Gietrzwałdu ze zwiedzaniem sanktuarium, ponad którym w pagórkowatym terenie rozciągają się spacerowe błonia. Dogodne usytuowanie w pobliżu drogi nr 16 powoduje że atrakcje Warmii i Mazur są łatwo osiągalne. Warto będąc tu odwiedzić skansen w Olsztynku, Olsztyn, Ostródę, i wspaniałe jeziora Pojezierza Olsztyńskiego.

Lokalizacja

Odległości do Karczmy Warmińskiej:

Z Warszawy 210 km
Z Gdańska 149 km
Z Bydgoszczy 191 km
Z Łodzi 290 km
Z Białegostoku 242 km
Z Poznania 326 km
 
Oferty
Inspiracje
Hotel Krasicki
Hotel Anders
Hotel Zamek Ryn
Bajkowy Zakątek
Karczma Warmińska
Gościniec Ryński Młyn
Traveland